Az “Elfogadom” gomb lenyomásával hozzájárul ezek használatához.

Rajzpályázat

Nyitva tartás
 hétfőtől-péntekig: 10-19 óra
szombat: 14-19 óra

A balatonalmádi Pannónia Kulturális Központ és Könyvtár három részből álló rajzpályázatot hirdet általános iskolás diákok részére. Három ifjúsági írónőnk kerek évfordulója kapcsán hívjuk alkotni a gyerekeket:

1. 90 éve (1928. március 26-án) született Varga Katalin írónő. Ennek kapcsán az alábbi feladatokból lehet választani:

Alsó tagozat: Tervezz könyvborítót a Barátom Bonca vagy a Piskóta c. regényekhez.

Felső tagozat: Plakát tervezése A zöld torony vagy a Micsoda esztendő c. regényekhez.

Technika: szabadon választott, méret: max. A/3

Beküldési határidő: 2018. április 7.

Eredményhirdetés: 2018. április 14.

2. 15 éve (2003. július 14-én) hunyt el Janikovszky Éva írónő. Az alábbi témakörökben várjuk a pályázatokat:

Alsó tagozat: Készíts illusztrációt a „Már iskolás vagyok” vagy a „Égig érő fű” c. könyvekhez.

Felső tagozat: Képregény készítése a Tükör előtt vagy az Aranyeső c. könyvek egy szabadon választott részletéhez.

Technika: szabadon választott, méret: A/4 (képregénynél több oldal is lehet)

Beküldési határidő: 2018. július 31.

Eredményhirdetés: 2018. augusztus 4.

3. 10 éve (2008. október 24-én) hunyt el Bálint Ágnes írónő. Az alábbi feladatokból lehet választani:

Alsó tagozat: Mintázd meg a Frakk, a macskák réme vagy a Mazsola és Tádé c. mesék egy általad választott szereplőjét.

Felső tagozat: Képzeld el, hogy te vagy a „Szeleburdi család” vagy „A repülő dívány” c. regény főszereplője. Ha lenne Facebook oldalad, milyen képeket tennél fel magadról vagy a családodról? Készíts fotókat, majd nyomtasd ki azokat.

Technika: a mintázásnál lehet agyagozás, papírmasé, textil, vegyes, stb.
Méret: a fotóknál A/6 vagy A/4-es, max. 5 db/fő.

Beküldési határidő: 2018. szeptember 25.

Eredményhirdetés: 2018. október 3-án a könyvtári hét keretében.

Minden alkotás hátulján kérjük feltüntetni az alábbi adatokat: a mű címe, alkotó neve, születési dátuma, lakcíme, szülő vagy felkészítő tanár elérhetősége (telefonszám, e-mail cím).

A nyerteseket e-mailben értesítjük.

Nevezni bármelyik, vagy akár mindegyik feladatra lehet. Feladatonként értékeljük a beérkezett alkotásokat, korcsoportonként az 1-3. helyezést tárgyjutalomban részesítjük. 2018 október első hetében a könyvtári héten közös kiállításon mutatjuk be az év során díjazott alkotásokat.

Az elkészült műveket személyesen a könyvtárban, vagy postán várjuk a megadott határidőig, az alábbi címre:
Pannónia Kulturális Központ és Könyvtár Gyerekkönyvtára, 8220 Balatonalmádi, Városház tér 4.

A borítékra kérjük, írják rá: rajzpályázat!

Köszönjük a felkészítést és az elkészült munkákat!